Матеріали засідання №1 методичного об'єднання практичних психологів та соціальних педагогів
Огляд новин навчально-методичної літератури з теми «Прозора школа:як побудувати доброчесне середовище у закладі освіти»
Жарчинська Віра Григорівна
соціальний педагог
Острожецького ліцею
імені І. Єремеєва
1.Уроки доброчесності. Путівник для вчителя.
Авторки: Інна Большакова, Наталія Єфремова, Юлія Журлакова,
Ольга Мірошникова, Світлана Олексюк, Ганна Остапенко, Світлана Ройз Упорядниця: Галина Титиш Верстка, художнє оформлення посібників: Олена Марчишина Літературна редакторка: Юлія Романенко Координаторки: Наталія Церклевич, Катерина Костенко
Забороняється відтворювати, зберігати в інформаційно-пошукових системах, передавати в будь-якій формі та будь-якими засобами — електронними, механічними та ін. способами — будь-яку частину цього видання без письмового дозволу правовласника — ГО «Смарт освіта». Всі права застережено. Чи можна навчати суспільної доброчесності в початковій школі? Як це допоможе зменшити прояви побутової корупції в майбутньому? Як обговорювати з молодшими школярами складні теми й ситуації, з якими вони стикаються в повсякденному житті? Як стимулювати дітей робити вибір на користь доброчесної поведінки? Відповіді на ці та інші непрості запитання ви знайдете в посібниках «Уроки доброчесності»: «Путівник для вчителя» та «Путівник для учня» (у двох частинах), а також у рамковому документі, який є частиною комплекту навчальних матеріалів.
У посібниках є методичні рекомендації та детальні конспекти уроків, спрямовані на формування в учнів та учениць загальновизнаних етичних цінностей — законослухняності, людяності, відповідальності, справедливості, чесності, гідності, служіння, що є основою доброчесної поведінки.
Матеріали посібників створено на засадах інтегрованого, компетентнісного, діяльнісного підходів. Вони відповідають вимогам чинного Державного стандарту початкової освіти й концепції «Нова українська школа» і призначені для впровадження в освітньому процесі початкової школи (3–4 класи).
2.Навчально-методичний підручник. Антикорупційний курс для 9 класу.
Посібник розроблено авторським колективом Офісу доброчесності НАЗК та ГО «ЕдКемп Україна» в межах реалізації проєкту «Прозора школа» за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС
Навчально-методичний посібник містить рекомендації щодо досягнення компетентнісного потенціалу громадянської та історичної освітньої галузі у 9 класі під час урочних та позакласних активностей, передбаченого Державним стандартом базової середньої освіти. Зокрема в контексті формування нульової толерантності до корупції та доброчесних стратегій поведінки серед учнівства. Адресовано педагогиням та педагогам закладів загальної середньої освіти.
Частини цієї публікації можуть бути використані та відтворені виключно з некомерційною та навчальною метою. При використанні матеріалів посилання на посібник обов’язкове. Усі додаткові матеріали та зображення в посібнику були використані виключно з навчальною метою.
Думки та погляди, висловлені експертами або організаціями в цьому посібнику, не обов’язково співпадають з позицією EUACI, Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Данії.