Звіт роботи міжшкільного методичного об’єднання асистентів вчителів Острожецької сільської ради за 2023-2024 навчальний рік

Дата: 11.06.2024 11:15

Протягом 2023-2024 навчального року асистенти вчителів працювали творчо та наполегливо.

Методичне об’єднання асистентів вчителів працювали над проблемою: «  Організація освітнього середовища в умовах інклюзивного навчання ».

Головним напрямком у роботі об'єднання асистентів вчителів, що працюють з дітьми з особливими потребами  було обрано принцип партнерства.

Основними принципи реалізації  обрали:

-         більше хвалити – менше критикувати;

-         допомагати переборювати невпевненість у власних силах;

-         переконувати учнів в обов'язковому виконанні поставлених задач;

-         допомагати уникнути поразки;

На засіданнях методично об’єднаня розглядалося багато питань, зокрема опрацювання нормативної бази, методичних рекомендацій з питань інклюзивного навчання, ведення ділової документації, розроблення та реалізація індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами, роль асистента вчителя щодо здійснення адаптації та модифікацій освітнього процесу, динаміка розвитку дитини та ін.

Було сплановано та проведено 5 засідань методичного об'єднання асистентів вчителів.

Перше засідання відбулося 23 серпня 2023 року  на тему:«Організація  інклюзивного освітнього  середовища у 2023-2024  навчальному році »

Друге методичне об’єднання відбулося 01 листопада 2023 року на тему:  «Формування і розвиток компетентностей учнів з особливими освітніми потребами.»

Третє засідання відбулося  дистанційно 15 січня 2024 року на тему: « Формування комунікативних компетентностей учнів з особливими освітніми потребами»

Четверте засідання відбулося 27 березня 2024 року на тему: « Нестандартні форми роботи з дітьми особливими освітніми потребами»

П’яте  засідання  відбулося дистанційно 24 травня 2024 року на тему «« Інклюзивне освітнє середовище

На засіданнях методичного об'єднання розглядалися найрізноманітніші проблеми навчання і виховання дітей.

На кожному засіданні асистенти вчителів  брали активну участь у роботі: готували доповіді, виступи, активно, старанно виконували свої доручення. Ділилися своїм досвідом роботи.

З метою ефективної роботи асистентів вчителі у 2024-2025 навчальному році, методичне об'єднання ставить перед собою такі завдання:

-         удосконалення розвитку інклюзивної освіти з метою створення сприятливого середовища для здобуття освіти по місцю проживання учнів з особливими освітніми потребами;

-         сприяння кваліфікаційному, творчому, науковому зростанні особистості асистентів педагогів, що працюють з дітьми, підвищення їх творчого потенціалу шляхом проведення  семінарів і тренінгів з метою ефективної та продуктивної діяльності в умовах сьогодення;

-         інтенсивне застосування інноваційних технологій навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами;

-         оновлення власної навчально-методичної та інформаційної бази;

-         підготовка та збір матеріалів для проведення самооцінювання членів МО в освітніх закладах.

Аналіз проведеної роботи свідчить, що науково-методична робота здійснювалася цілеспрямовано і була направлена на запровадження в практику нових освітніх технологій для роботи з дітьми з ООП.