Матеріали засідання №2 методичного об`єднання вихователів ЗДО

Дата: 02.01.2024 09:32

Ознайомлення  з новинками  науково-методичної літератури з теми: "Формування соціально - моральної поведінки дітей дошкільного віку  як складової життєвої компетентності соціалізації особистості "

Підготувала

Вихователь Кулішова Оксана Володимирівна

Острожецького ЗДО "Сонечко "

Добрі справи, гарні вчинки. Духовно-моральне виховання дошкільнят

Посібник покликаний допомогти дорослим у вихованні цілісної особистості дитини, зокрема, її духовної сфери.
Мета даного посібника — введення дитини до культури стосунків між людьми, взаємодії з навколишнім світом, що є початковим етапом не тільки духовно-морального виховання, а й формування духовної культури особистості в подальшому житті.
На CD міститься додатковий матеріал: сценарії свят з духовно-морального виховання та добірка літературно-художніх творів для читання дітям.
Видання призначене для педагогів дитячих садків, студентів педагогічних коледжів та вишів за спеціальністю «Дошкільна освіта».

Калейдоскоп моральності для дошкільнят

У посібнику у практичній площині висвітлено питання морального ставлення особистості на етапі дошкільного дитинства: запропоновано різновиди конспектів моральної взаємодії з дітьми молодшого , середнього і старшого дошкільного віку з використанням ляльок- “моральних путівників”. На допомогу педагогічним працівникам подано цілісну систему роботи з означеної теми у вигляді горнограм. Для закладів дошкільної освіти й альтернативних форм здобуття дошкільної освіти.

Моральна пектораль

Книжка “Моральна пектораль” містить літературний матеріал (авторські твори різних жанрів і фольклор) для читання та розповідання дітям дошкільного віку дорослими про правила морального поводження в середовищі, про прояви моральних якостей­ та потребу морального ставлення одне до одного. Виклад змісту творів адаптований до вікових особливостей дитячого сприймання (четвертий–шостий роки життя) та поданий із методичним коментарем до них.

Для працівників закладів дошкільної освіти, батьків, студентів педа­го­­гічних закладів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю “Дошкіль­на­ освіта”.