Острожецька громада
Рівненська область, Дубенський район

Матеріали засідання №1 методичного об'єднання вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури

Дата: 14.09.2023 15:43
Кількість переглядів: 234

Нове положення про атестацію  педагогічних працівників :  важливе про нове..

 

Турок Тетяна Миколаївна,

вчитель української мови та літератури

                                                                                                    Острожецького ліцею імені І. Єремеєва

 

 

      Оновлене Положення про атестацію педагогічних працівників набере чинності з 1 вересня 2023 року.Документ затверджений Міністерством освіти і науки, а також зареєстрований Міністерством юстиції. 

   Положення визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників, метою якої є комплексне оцінювання педагогічної діяльності.

      Згідно з документом, кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, що були присвоєні раніше, залишаться дійсними.

     Атестація педагогічних працівників є обов'язковою. Передбачено, що педагогічний працівник проходитиме чергову атестацію не менше одного разу на п'ять років.

       Атестація може бути черговою або позачерговою.Позачергова атестація може проводитись за ініціативою керівника у разі зниження якості педагогічної діяльності вчителя.Також позачергова атестація може проводитись і за ініціативою педагога у разі здобуття ним певних професійних досягнень.

    Мінімальний загальний обсяг підвищення кваліфікації вчителів, необхідний їм для проходження атестації, становитиме не менше ніж 150 годин або 5 кредитів ЄКТС упродовж п'яти років.

      Учителям початкових класів, які до набрання чинності цим наказом успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати, проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової) атестації із присвоєнням наступної чи збереженням присвоєної кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання.

    Щодо вчителів, які працюють у школах та мають вищу освіту за спеціальностями, що не відповідають навчальним предметам (інтегрованим курсам, дисциплінам), які вони викладають, то вони мають атестуватись на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційної категорії та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту.

      Педагогічні працівники, які викладають кілька предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов'язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.

      Педагогічні працівники, які працюють за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах.

     Педагогічні працівники, які обіймають різні педагогічні посади в одному і тому чи різних закладах освіти (зокрема керівники закладів освіти, які викладають предмети або здійснюють іншу педагогічну роботу), мають атестуватись за кожною з посад.

     Якщо в міжатестаційний період педагогічного працівника довантажено годинами з інших предметів, то присвоєна категорія має поширюватись на все педагогічне навантаження до чергової атестації.

  Нове положення про атестацію педагогічних працівників є на сайті Міністерства освіти і науки України, повному обсязі ви можете ознайомитися за посиланням https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-polozhennya-pro-atestaciyu-pedagogichnih-pracivnikiv

                                     Список використаних джерел:

  1. https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-polozhennya-pro-atestaciyu-pedagogichnih-pracivnikiv
  2. https://eo.gov.ua/nove-polozhennia-pro-atestatsiiu-pedpratsivnykiv-stane-chynnym-u-povnomu-obsiazi-z-1-veresnia/2023/02/07/
  3. https://www.youtube.com/watch?v=e0M9_dIps2Q

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь