Дата: 30.05.2023 16:46

Звіт про роботу методичного об’єднання практичних психологів, соціальних педагогів, логопеда аналіз діяльності психологічної служби Острожецької сільської ради  за 2022 -2023  н. р.

Якобчук Тетяна Олексіївна,

практичний психолог

Острожецького ліцею імені І.Єремеєва

На реалізацію завдання посилення ролі і значимості психологічної складової освітнього процесу, підтримку адаптивного освітнього середовища, зменшення кількості негативних поведінкових проявів особистості в умовах воєнного стану була активно скерована діяльність МО ППСП, логопеда у  2022 -2023 н. р., у складі якого працювали 3 практичні психологи, 2 соціальні педагоги, 1 логопед (з другого семестру соціальний педагог Борбинського ліцею перебуває у декретній відпустці).

Протягом року реалізовувалася проблемна тема: «Створення і підтримка адаптивного освітнього середовища, зменшення кількості негативних поведінкових проявів особистості в умовах воєнного стану».

У 2022-2023 н. р. було заплановано та проведено п’ять засідань МО:

1. Науково-методичні та прикладні основи створення і підтримки адаптивного освітнього середовища (25 серпня 2022 р.);
  2. Психологічна підтримка та соціальний супровід вчителів та дітей у часи війни (24 жовтня 2022 р.);
  3. Безпечне середовище як один з чинників організації інклюзивного навчання у закладі освіти (17 січня 2023 р.);
  4. Менеджмент складних ситуацій в закладі освіти (27 березня 2023 р.);
  5. Підведення підсумків роботи та аналіз діяльності за 2022-2023 н. р. (22 травня 2023 р.);

У 2022-2023 н. р. засідання МО переважно проводилися у дистанційній формі (у форматі відеозустрічі в Google Meet). На четвертому засіданні у січні, яке проводилося в очному форматі,  відбувся кінопоказ та обговорення документального фільму «Щось прекрасне лишилося позаду» (Кіноклуб Docudays UA при Острожецькому ліцеї імені І. Єремеєва). Засідання проводилося із залученням педагогічних працівників Острожецького ліцею та членів методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін. Пропрацювали техніки самодопомоги та допомоги іншим при травмах та втратах.

На останньому засіданні детально пропрацювали вимоги оформлення єдиної електронної системи звітності щодо дiяльностi психологічної  служби закладiв освiти Pівненської областi у 2022-2023 навчальному році (на виконання листа РОІППО № 01-12/336 від 21.04.2023 р., листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» № 21/08-577 від 11.04.2023 р.)

У 2022 – 2023 н. р. успішно пройшла атестацію  логопед Острожецького ліцею імені І. Єремеєва  Наумчук Н.В. (присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»).

Протягом року керівником  МО Якобчук Т. О. надавалися індивідуальні та групові методичні консультації, як згідно плану, так і за індивідуальним запитом.

Усі члени МО брали активну участь у засіданнях, належно готувалися до виступів, були активними учасниками практикумів, дотримувалися у своїй професійній діяльності вимог нормативно – правової документації.