Острожецька громада
Рівненська область, Дубенський район

Звіт про роботу методичного об’єднання вихователів закладів дошкільної освіти

Дата: 30.05.2023 16:45
Кількість переглядів: 514

 

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства»,  Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, та керуючись нормативними документами програмами та стандартами освіти, враховуючи об’єктивний рівень стану навчально-виховного процесу  в дошкільних закладах, рівень розвитку дошкільників, кваліфікації вихователів та коло актуальних проблем в навчанні та вихованні дошкільників, методичне об’єднання вихователів ставило перед собою наступну мету: створити необхідні умови, для розвитку творчих здібностей та формування особистості дитини, становлення та розвиток життєвих компетентностей вихованців, свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших; стимулювання пізнавальної, практичної та комунікативної діяльності дошкільників необхідної для формування, застосування та здобуття досвіду їх успішної подальшої адаптації в соціумі.

 У  серпні 2022 року, було проведено аналіз та підведення підсумків діяльності МО у 2021 – 2022 навчальному році,  визначені пріоритетні напрями роботи на 2022-2023 навчальний рік.

 Діяльність методичного об’єднання вихователів закладів дошкільної освіти у 2022-2023 році була спрямована на вирішення  наступних завдань:

1 Формування в дошкільників    національно- патріотичного світогляду в сучасному освітньому просторі.

2. Формування мотивів щодо здорового способу життя в дошкільному середовищі. Методи та форми роботи вихователя спрямовані на формування в дошкільників компетентного  ставлення до власного здоров’я.

3. Розвиток творчої особистості.

 Всі заплановані заходи були проведені очно, тематика розкрита в повному обсязі.

 Методична робота вихователів будувалась на цілісній системі заходів, направлених на підвищення професійної компетентності, майстерності і творчого потенціалу кожного вихователя.

 До складу методичного  об’єднання входить 15 вихователів: з них кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» має 5 вихователів, кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» має 3 вихователя, кваліфікаційну категорію «спеціаліст» має 7 вихователів.

 Керівник методичного об’єднання Ковальчук М.М. була учасником серпневої дистанційної наради, де отримала рекомендації щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 -2023 навчальному році.

 Згідно плану роботи у 2022-2023 році було заплановано 5 засідань методичного об’єднання вихователів, на яких були розглянуті важливі питання освітнього процесу.

 Оскільки було виділено завдання формування в дошкільників    національно- патріотичного світогляду в сучасному освітньому просторі  на другому засіданні в листопаді актуальними стали питання: роль національно-патріотичного виховання у формуванні духовно-морального світогляду дошкільників, підвищення рухової активності дошкільників засобами народних ігор, патріотизм плекається в родині. В рамках засідання проведено цікаву спортивну розвагу «Козацькому роду – нема переводу»

 Тема формування мотивів щодо здорового способу життя в дошкільному середовищі завжди актуальна. На третьому засіданні в лютому розглянули питання визначення шляхів формування пріоритету здоров’я дитини, створення безпечних умов функціонування ЗДО та робота ЗДО  з організації оздоровчого періоду. Закріпити знання педагогів з освітньої лінії «Особистість дитини», активізувати самоосвітню компетенцію педагогів, розвивати їх творчі здібності допомогла гра з педагогами «Поле чудес».

 В ході четвертого засідання в квітні розглядалось питання розвиток творчої особистості. Під час цього засідання визначили що є складовою образотворчої діяльності в дошкільному закладі та сформували завдання образотворчої майстерні  в ЗДО. Практичний психолог порадила як саме розвивати творчу особистість та в ході тренінгового заняття продемонструвала інноваційні методики підготовки дітей до школи.

  У процесі роботи методичного об’єднання, використовувався, огляд новинок педагогічної та методичної літератури з даних тем.

 Аналіз роботи методичного об’єднання про те, що ефективна організація роботи  залежить від розвитку його інноваційного потенціалу, професійної компетентності педагогічних працівників, їх готовності до роботи в умовах пошуку; створення науково-методичної та матеріально-технічної підтримки інноваційних змін.

 Підсумовуючи роботу членів методичного об’єднання, можна зробити висновок, що завдання, які випливали  з науково-методичних тем методичного об’єднання виконано.

 В наступному 2023 2024 навчальному році роботу методичного об’єднання вихователів ЗДО буде спрямовано на те, щоб діти зростали здоровими, життєрадісними, щасливими, здобували потрібні знання, вміння та навички, вміли застосувати їх у майбутньому.

 Завдання, над якими буде працювати методичне об’єднання вихователів у 2023 -2024 навчальному році:

  1. Удосконалення педагогічної майстерності: постійний обмін досвідом, розвиток творчої ініціативи педагогів, виявлення й поширення найбільш ефективних форм та методів в практику роботи та впровадження в роботу кращого педагогічного досвіду.
  2. Організація безпечного освітнього середовища  в сучасних умовах.
  3. Оптимізація роботи педагогів з комунікативно-мовленнєвого розвитку.   

 

Керівник МО вихователів ЗДО _____________________М.М. Ковальчук


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь