Матеріали засідання №4 методичного об'єднання вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури
Коучинг. «Коло освітянської взаємодопомоги»:обмін досвідом роботи
при підготовці учнів до складання ЗНО у форматі НМТ.
Коуч: Тонего Ю.В.,
вчитель української мови та літератури
Острожнецького ліцею імені І.Єремеєва
Як відомо, національний мультипредметний тест у 2023 році складатиметься з трьох частин. Першим предметом буде українська мова, цей блок складатиметься з 30 завдань, з-поміж яких:
- 10 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
- 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови та охоплюватиме всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови.
Тому на уроках української мови значну увагу приділяю виконанню тестових завдань. Використовую їх під час самооцінювання, закріплення вивченого матеріалу, самостійних та контрольних робіт. Для цього користуюся тестами на платформах «На урок» та «Всеосвіта». Цікаві інтерактивні завдання є і на платформі https://learningapps.org/
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе й самостійне тренування. Тому пропоную учням виконувати тести https://zno.osvita.ua/ukrainian/ за минулі роки.
Щоб повторити матеріал за конкретними темами, можна користуватися завданнями з української мови, розміщеними на такій платформі https://zno.osvita.ua/ukrainian/tema.html
На уроках значну увагу приділяю вивченню правильного наголошування слів (перелік слів з правильними наголосами до ЗНО/НМТ розміщений за посиланням https://osvita.ua/test/advice/65116/)
Як правило, значні труднощі в учнів виникають під час розв’язування тестів із фразеологізмами. Тому на своїх уроках даю учням завдання знайти значення того чи іншого фразеологізму, ввести його в речення (перелік фразеологізмів для ЗНО/НМТ можна знайти за посиланням https://osvita.ua/test/advice/88002/)
Новими є завдання із графічними маркерами. Щоб навчити учнів правильно їх виконувати, користуюся завданнями за посиланням https://urok.osvita.ua/materials/mova/teksti-z-graficnimi-markerami-za-zrazkom-zno-2021/