Коли забути неможливо...

Дата: 13.07.2022 11:26

Сьогодні у селі Малин відбулося вшанування чергової, 79-ої річниці акту небаченої жорстокості німецьких окупантів проти мирного населення українсько-чеського села. Тоді заживо спалили більше 800 селян (у тому числі 123 дитини), серед яких — майже 400 чехів.

Ця скорботна дата, попри війну й негоду, зібрала людей на меморіальному комплексі «Малинська трагедія». До вшанування сьогодні долучились голова Дубенської райдержадміністрації Всеволод Пекарський, депутат Рівненської обласної ради Алла Черній, начальник Дубенського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Михайло Домарацький, секретар Острожецької сільської ради Світлана Павлюк, староста Малинського старостинського округу Тетяна Левицька, поліцейський офіцер громади Володимир Кужекін та жителі Малина.

Захід розпочався з поминальної молитви, яку відправив настоятель місцевого храму. Згодом до пам’ятника присутні поклали квіти. Після завершення заходів на меморіалі - відвідали чеське кладовище, де віддали шану невинно убієнним жертвам нацистів.