Вилучення майна, що перебуває в податковій заставі на потребу ЗСУ

Дата: 20.06.2022 15:19

Головне управління ДПС у Рівненській області  інформує, що Законом України від 15.03.2022 №2120–ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Зокрема, пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ доповнений новим підпунктом 69.21.

Відповідний підпункт ПКУ встановлює, що керівники військово-цивільної адміністрації мають право вилучати майно платників податків, яке перебуває в податковій заставі, без попередньої згоди органу контролю. Таке вилучення має бути оформлено рішенням керівника військово-цивільної адміністрації. Звільняється майно від податкової застави з дня отримання такого рішення.

Тобто майно платника податків звільняється з податкової застави з дня отримання рішення керівника військово-цивільної адміністрації про вилучення майна без застосування вимог статті 92 ПКУ.

Водночас, у разі оплатного вилучення майна такі кошти спрямовуються на погашення податкового боргу платника податків, майно якого вилучено.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»