28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників
28 жовтня в Україні ось вже 77 рік, як відзначається знаменний день для нашої Батьківщини, нашого народу — День визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
В цей день ми традиційно вшановуємо пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
Визволення України розпочалося із Сталінградської битви (листопад 1942 — лютий 1943), яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР. Перші населенні пункти України в східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 р. Масове ж визволення українських земель почалося після Курської битви (5 липня — 23 серпня 1943 р.). У 1944 р. радянське командування, силами чотирьох Українських фронтів, здійснило серію наступальних операцій, наслідком яких стало остаточне визволення території України. У ході визвольних операцій 1944 р. на Україні загинуло понад 3,5 млн. воїнів. Український народ зробив величезний внесок у перемогу над Німеччиною і її союзниками.
Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі світової війни, ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.
Дякуємо всім, хто поклав своє життя за визволення України від німецько-фашистських загарбників, а також тим, хто відбудовував країну після війни.