Матеріали засідання №1 методичного об'єднання 1,2 класів
Виступ. «Організація навчально-виховного процесу в 1,2 класах в 2021-2022 навчальному році».
Домарецька Ольга Григорівна
керівник методичного об’єднання
вчителів 1,2 класів
Основним принципом роботи вчителів початкової школи є використання сучасних досягнень вікової психології,інноваційних технологій навчання для успішного розвитку пізнавальних,інтелектуальних,творчих,фізичних здібностей школярів початкової школи за умови збереження та підвищення резервів їхнього фізичного,психічного та соціокультурного здоров’я.У впровадженні інноваційних методів і технологій вчителі початкової школи , перш за все,керуються п’ятьма основними заповідями:любити,вірити,знати, поважати та розуміти дитину як основний об’єкт і суб’єкт навчальної діяльності.
Урок- це джерело загальної і педагогічної культури вчителя, мірило його інтелектуального багатсва, показник його світогляду , ерудиції. Інноваційна діяльність на уроці – це гарно організована,раціональна і систематична робота. Учитель готується до хорошого уроку все життя.
Урок без інноваційних методів-це урок вчорашнього дня. Пріоритетом Нової української школи є здобуття компетентностей та наскрізних змістових ліній. Це означає,що учні не просто набувають знань, а вчаться використовувати їх на практиці.У 21 сторіччі вчитель перестає бути єдиним джерелом знань,а отже –повинен опанувати нову роль. З ретранслятора він має перетворитись на помічника,ментора дитини,який супроводжує її у процесі навчання і досліджує світ разом із нею.Учитель і дитина-партнери.
Організацію освітньої діяльності в 1,2 класах у 2021-2022 н.р. здійснювати відповідно до закону «Про освіту» та Державного стандарту початкової загальної освіти.
У своїй роботі керуватися наказами МОН України:
- №813 від 13.07.2021 р. «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти».
- №1/9 – 362 від 16.07.2021 р. «Деякі питання організації виховного процесу у 2021-2022 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».
- № 1480 від 30.11.2020 р. «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти».
Вчителям обов’язково проходити протягом 5 років курси за напрямками:
- інклюзивне навчання; - надання першої медичної допомоги; -цифрові технології; -булінг; -по предмету. Календарно-тематичне планування можна складати в довільній формі,але відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти та програмам. В 1,2 класах використовувати вербальне оцінювання. Навчати дітей академічної доброчесності. Щоб діти не списували один в одного , розробляти різні завдання. У своїй роботі використовувати сучасні освітні техології,спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключових компетентностей. Обов’язково створювати Портфоліо, відповідно до Абетки директора. Свідоцтво досягнень видається в кінці навчального року батькам,а копія - в особову справу.Вести помітки про поступ здобувачів освіти. Нагороджувати всіх учнів за певні досягнення. В 1 класі можна писати олівцем.Якщо сформувались навички письма,то нагородити учня-дозволити писати ручкою.
Перший урок проводити на довільну тему. Але обов’язково використовувати матеріали про 30-річчя Незалежності України.
Вчителям 1,2 класів опрацювати:
-«Положення по внутрішню систему забезпечення якості освіти»: - « Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу»; - «Абетку директора»; - Наказ МОН України від 30.11.2020 р. «Про затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».