Матеріали засідання №1 методичного об'єднання вчителів фізичної культури, основ здоров'я та ЗУ
Виступ «Методичні рекомендації щодо викладання фізичної культури у 2021-22 н.р.»
Устимчук С.Я.
Вчитель фізичної культури
Острожецького ліцею
Імені І.Єремеєва
Фізична культура як складова загальної культури, закладає основизбереження здоров'я та розвитку всіх його складових, використовує комплексний підхід до формування розумових та фізичних якостей і навичок, удосконалює фізичну та психологічну підготовку до активної життєдіяльності, формує пріоритети оздоровчої спрямованості фізичних вправ та забезпечує загальний культурний розвиток особистості.
Мета фізичної культури реалізовується комплексом таких навчальних, оздоровчих і виховних завдань:
- формування загальних уявлень про фізичну культуру, її значення в житті людини, збереження та зміцнення здоров’я, фізичного розвитку;
- розширення рухового досвіду, вдосконалення навичок життєвою необхідністю рухових дій, використання їх у повсякденній та ігровій діяльності;
- розширення функціональних можливостей організму дитини через цілеспрямований розвиток основних фізичних якостей і природних здібностей;
- формування ціннісних орієнтацій щодо використання фізичних вправяк одного з головних чинників здорового способу життя;
- формування практичних навичок для самостійних занять фізичними вправами та проведення активного відпочинку;
- формування високих моральних якостей.
Цими програмами для закладів загальної середньої освіти у2021/2022 навчальному році на вивчення предмета «Фізична культура» він варіантній складовій передбачено:
* 5-9 класи - 3 год:
* 10 клас - 3 год;
* 11 клас - 3 год.
Розклад уроків повинен враховувати оптимальне співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також доцільне чергування протягом дня і тижня предметів природничого і гуманітарного циклів з уроками мистецтва, технологій і фізичної культури. Під час складання розкладу навчальних занять не рекомендується здвоювати уроки фізичної культури або проводити їх два дні поспіль. Більшість уроків фізичної культури доцільно проводити на відкритому повітрі.
При оцінюванні необхідно враховувати індивідуальні особливості учнів: рівень його здоровя, розвитку фізичних якостей, морфологічна будова тіла, зріст, маса тощо, його старанність, ставлення до уроку,бажання чи не бажання займатися.
У період з 01.09 до 01.10 кожного навчального року з метою адаптації учнів до навантажень на уроках фізичної культури прийом навчальних нормативів не здійснюється, а заняття мають рекреаційно-оздоровчий характер з помірними навантаженнями.
Під час проведення занять із фізичної культури слід дотримуватись «Правил безпеки життєдіяльності під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ МОН від №521, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09.08.2010 за №651/17946).