У Дубно відбулася дискусія щодо актуальних питань становлення громад Рівненщини

Дата: 29.03.2021 17:01

Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України 27 березня проведено виїзне засідання Регіональної платформи на тему: «Конструктивний діалог. Актуальні питання становлення ОМС в умовах нового адміністративно-територіального устрою», у якому прийняли участь народні депутати України – Олександр Аліксійчук, Віталій Безгін, В’ячеслав Рубльов, Соломія Бобровська, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, Віталій Коваль – голова Рівненської облдержадміністрації, голови громад Рівненської області.

Активну участь у заході взяв голова Острожецької громади Тарас Гордійчук, піднявши проблемні питання, котрі стосуються не лише Острожецької ТГ, а які здобули також підтримку і серед інших голів громад Рівненщини.

Тарас Миколайович наголосив про системні невідповідності у законодавстві, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування, які потребують законодавчого врегулювання, а також вніс пропозиції щодо врегулювання питань, котрі виникають у повсякденній діяльності.

Зокрема, голова Острожецької громади підняв на засіданні такі важливі питання:

•  про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збільшення коефіцієнту індексації нормативно грошової оцінки землі;
  •  надання компенсації територіальним громадам, які не отримують акцизний податок від реалізації (продажу) пального (наприклад, збільшення відсотків при розподілі: ПДФО на 13, 44%);
  •  про внесення змін до чинного законодавство щодо фінансування дошкільних та позашкільних закладів за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам;
  •  про надання виконавчим комітетам територіальних громад повноважень служб у справах дітей.

За підсумками заходу громади звернулися до центральної влади з проханням якнайшвидше ухвалити законопроект щодо земельної децентралізації та надати органам місцевого самоврядування повноваження з адміністрування місцевих податків.

Маємо надію, що даний захід дасть позитивні зрушення для діяльності органів місцевого самоврядування, а  внесені пропозиції візьмуться до уваги на законодавчому рівні та невдовзі відкриють нові перспективи і можливості для територіальних громад, їх економічного та соціального розвитку.