15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 11:34

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших державЦя дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч воїнів, із них майже 4 тисячі українців, 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей – сиротами.

У Афганській війні загинули жителі нашої громади: Микола Гижук (с. П’яннє), Віктор Раулінавічус (с. Острожець), на честь яких встановлено меморіальні дошки у шкільних музеях, пам’ять про них живе у наших серцях.

Окрім війни у Афганістані, українські військові брали участь і в інших локальних війнах та збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

З самого початку війни на сході України тисячі ветеранів Афганської війни та ветеранів інших війн та локальних конфліктів добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. На жаль, багато з них загинуло.

Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Сьогодні ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з "гарячих точок" планети

Висловлюю щирі слова вдячності Вам, шановні воїни-інтернаціоналісти, які повернулися на рідну землю, а також членам Ваших сімей!

Бажаю Вам і Вашим родинам добра і щастя, достатку, міцного здоров'я, довгих років життя та мирного неба над головою!

З повагою, голова Острожецької громади Тарас Гордійчук