ОПОРА представила результати моніторингу прозорості процесу формування бюджету Острожецької ОТГ

Дата: 04.10.2017 16:35

У четвер, 28 вересня, у приміщенні Острожецької сільської ради відбулось представлення результатів моніторингу прозорості процесу формування бюджету Острожецької ОТГ.

Участь у заході взяли заступник сільського голови, депутати сільської ради та представники органів місцевого самоврядування.

Так, у Острожецькій громаді функціонує офіційний веб-сайт, на якому розміщується необхідна інформація, зокрема план стратегічного розвитку громади, програма соціально-економічного розвитку на короткостроковий період, інформація про структуру та обсяг видатків місцевого бюджету, інформація щодо проведення громадських слухань та ін.

Для здійснення публічних закупівель громада використовує систему електронних закупівель PROZORRO, а також користується єдиним веб-порталом використання публічних коштів «E-Data».

Щодо залученості мешканців до формування бюджету громади, то мешканці Острожецької ОТГ мають вільний доступ до засідань виконкому та сільської ради, можуть виступати на засіданнях ради, в ОТГ проводяться громадські слухання або збори села, на сайті громади є окрема вкладка «Електронні петиції», через яку мешканці можуть вносити пропозиції до бюджету.

За результатами моніторингу сформовано рекомендації для покращення стану відкритості та прозорості бюджетного процесу складання, зокрема:
- Оприлюднювати на офіційному веб-сайті ради річний звіт про виконання бюджету.
- Оприлюднювати в засобах масової інформації чи на офіційному веб-сайті громади інформацію про використання публічних коштів
- Оприлюднити на сайті громади перелік місцевих податків та зборів
- Систематично оприлюднювати на сайті громади чи в іншому засобі масової інформації фінансові звіти суб’єктів комунального господарювання
- Оприлюднити на офіційному веб-сайті громади інформацію про фінансові ресурси.
- Систематично оприлюднювати на офіційному веб-сайті ради чи в іншому ЗМІ квартальні звіти щодо використання місцевого бюджету.
- Розмістити на офіційному сайті громади бюджет ОТГ у зрозумілій для мешканців формі. Наприклад у вигляді графіків.
- Оприлюднити на сайті громади фінансові плани комунальних закладів та комунальних підприємств.
- Депутатському корпусу ініційовувати публічні консультації щодо бюджетних питань громади.
- Публічно представляти звіт про виконання бюджету
- Запровадити в громаді процедуру громадського бюджету або бюджету участі
- Створити наглядові ради при комунальних закладах громади
- Створити дорадчі органи, комітети, ради при виконавчих органах ради, які будуть складатись з представників громадськості
- та інші.

Діяльність відбувається в рамках реалізації проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який виконує Всеукраїнська громадська організація Громадянська мережа ОПОРА за підтримки British Embassy, Kyiv.