«Я – Просвітянка з батька-матері», – Ніна Миколайчук
Українська письменниця та педагог Ніна Федорівна Миколайчук поділилася спогадами свого «просвітянського» минулого та розповіла про своє «просвітянське» сьогодення.
Нагадаємо, що відома острожчанка нещодавно отримала медаль, виготовлену спеціально до 100-річного ювілею утворення Товариства «Просвіта» на Рівненщині.
Подаємо коментар поетеси без змін та правок:
«Я – Просвітянка з батька-матері. Ще в 30-х роках минулого століття, за панської Польщі в Острожці, а також у Воротньові (Волинь), звідки родом моя мама, був культурний осередок «Просвіта», де навчали грамоти та ще куховарити і господарювати.
А в дядьковій хаті збирався народний хор, який виконував народні пісні. У клуні доброго господаря монтували сцену, на якій сільські хлопці та дівчата ставили «Назара Стодолю», «Наталку Полтавку», «Москаля-чарівника».
Несучи освітянські традиції, я видала поетичні та прозові твори (3 книги), проводжу з молоддю громадські читання та майстер-класи.
Аматорський гурток «Театр слова», що популяризує художнє слово та творчість Тараса Шевченка, займає призові місця на конкурсах та фестивалях.
Тільки примножуючи культурні надбання, ми зможемо побудувати і зміцнити нашу європейську Україну».