«Я – Просвітянка з батька-матері», – Ніна Миколайчук

Дата: 18.12.2017 16:01

Українська письменниця та педагог Ніна Федорівна Миколайчук поділилася спогадами свого «просвітянського» минулого та розповіла про своє «просвітянське» сьогодення.

Нагадаємо, що відома острожчанка нещодавно отримала медаль, виготовлену спеціально до 100-річного ювілею утворення Товариства «Просвіта» на Рівненщині.

Подаємо коментар поетеси без змін та правок:

«Я – Просвітянка з батька-матері. Ще в 30-х роках минулого століття, за панської Польщі в Острожці, а також у Воротньові (Волинь), звідки родом моя мама, був культурний осередок «Просвіта», де навчали грамоти та ще куховарити і господарювати.

А в дядьковій хаті збирався народний хор, який виконував народні пісні. У клуні доброго господаря монтували сцену, на якій сільські хлопці та дівчата ставили «Назара Стодолю», «Наталку Полтавку», «Москаля-чарівника».

Несучи освітянські традиції, я видала поетичні та прозові твори (3 книги), проводжу з молоддю громадські читання та майстер-класи.

Аматорський гурток «Театр слова», що популяризує художнє слово та творчість Тараса Шевченка, займає призові місця на конкурсах та фестивалях.

Тільки примножуючи культурні надбання, ми зможемо побудувати і зміцнити нашу європейську Україну».