77  річниця Малинської трагедії

Дата: 13.07.2020 16:23

Сьогодні біля меморіального комплексу  «Малинська трагедія» відбулася панахида за загиблими та покладання квітів. 13-го липня 1943-го року німецькі окупаційні війська знищили понад півтисячі мирних жителів села Малин. Упродовж одного дня там було спалено 374 чехи, 132 українця та 26 поляків. Усі жертви поховані у братській могилі на території меморіального комплексу.

Враховуючи те, що в цьому році введені карантинні обмеження, вшанування загиблих проходило без урочистостей.

Сторінками історії Малинської трагедії

…Коли було відкрито церкву,  фашисти почали заганяли туди людей. У приміщенні церкви вмістилося багато малинців, переважно чоловіків. Понад 80 селян, більшість з них чехи, фашисти закрили в школі.

Переконавшись, що всі малинці загнані в приміщення, до церкви підійшли два старших офіцери. Заскрипіли залізні засуви на дверях. І раптом через вікна, туди де були закриті люди, полетіли гранати і град кулькулеметних і автоматних.

Звідусіль чулися зойки, крики, стогін поранених. Ті, хто тримався на ногах, кинули до дверей церкви, але були скошені чергами куль. Гітлерівці облили церкву бензином і підпалили. Полум'я зметнулося по церкві знизу до верху. Коли прогоріли двері, одна з жінок викинула дитину на подвір'я, але фашисти підібрали малюка і жбурнули назад у вогонь.

Проте окупантам не вдалося знищити всіх. Деяким малинцям вдалося залишитися живими навіть і в цьому пеклі…