Староста Малинського старостинського округу Тетяна Левицька вчилася писати Статут громади

Дата: 31.01.2018 13:19

25-26 січня у місті Рівне відбувся тренінг на тему «Статут територіальної громади – місцева Конституція».

Організатором заходу став Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування, а провела тренінг експерт, голова Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик.

Протягом двох днів посадові та виборні особи органів місцевого самоврядування вивчали, які існують ефективні правові механізми та процедури здійснення місцевого самоврядування з використанням інструментів громадської участі та яка роль у цьому процесі Статуту територіальної громади.

Під час тренінгу експерт розповіла про внутрішні та зовнішні потреби наявності такого документу, вказала на типові помилки організації процесу розробки та затвердження Статуту територіальної громади та поділилася досвідом, як зробити Статут документом, який працює на розвиток громади.

Окрім того, експерт навела приклади успішних практик використання Статуту територіальної громади для розвитку та захисту громади.

Зважаючи на формат заходу працювати довелося не лише експерту - всі учасники заходу час від часу виконували практичні завдання і вчилися самостійно шукати відповіді на складні питання.

По завершенню заходу абсолютна більшість учасників висловили думку, що запропонована тема доволі актуальна і навчання було для них корисним.

Як підсумок тренінгу радник з питань децентралізації ЦРМС Михайло Шелеп зазначив, що ухвалення та використання Статуту територіальної громади є необхідною умовою налагодження співпраці та взаємодії органів влади та членів територіальної громади, а тому закликав об'єднані громади до праці над розробкою Статутів ОТГ.

За інформацією Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування