День Соборності України: без цього не було б українців
22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому.
Повертаючись до історії, пригадаємо, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.
21 січня 1990 року – напередодні масового святкування Дня Соборності України, українці об'єднались у "живий ланцюг" (його зробили 21-го, бо це була неділя), який поєднував Київ, Житомир, Івано-Франківськ, Львів.
Офіційно "живий ланцюг" мав назву "Між Києвом і Львовом". Насправді ж, починався він від Стрия, що на Львівщині, далі Львів, проходив через Івано-Франківськ, Житомир та закінчувався в Києві. Всього довжина "ланцюга" нараховувала близько 700 км. Щоправда, у Західній Україні людей було значно більше, ніж у Житомирі та Києві. А у Львові все закінчилось ще й масовим мітингом під Ратушею на честь Дня Соборності України.
А от з 1999 року День Соборності вже відзначають офіційно після підписання Кучмою, чинним на той момент Президентом, указу.
Починаючи із 2008 року у Києві щорічно створювали "живі ланцюги" на мості Патона, символічно з'єднуючи лівий і правий береги.
А от у 2011 році в акції "живий ланцюг" до Дня Соборності України взяло участь 22 міста!
Голова Острожецької сільської ради Тарас Гордічук щиро вітає усіх жителів громади з цим святом.
Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують усіх нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.