ЗМІ про нас: фінансовий аудит Острожецької сільської ради

Дата: 13.02.2018 10:11

У часописі «Гомін» з’явилася публікація, стосовно проведеної ревізії бюджету Острожецької сільської ради за період роботи з 2014 по липень 2017 року.

Текст інформаційного повідомлення подаємо без змін та правок:

«Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області провело ревізію бюджету Острожецької сільської ради.
Під час ревізії виявлено фінансових порушень, які призвели до втрат ресурсів на 471 тисячу гривень.

Серед найбільших порушень – недоотримання порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури. Зокрема, Острожецька сільська рада не уклала договорів про пайову участь за чотирма об’єктами із замовником будівництва агрофірмою «Камаз-Агро», що призвело до недоотримання сільським бюджетом 292 тисяч гривень.
Сільському голові направлено вимоги про усунення виявлених пі час ревізії порушень.

За порушення бюджетного законодавства Острожецькій сільській раді зупинено операції з бюджетними коштами, попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства та зменшено бюджетні асигнування».
Це офіційне повідомлення вище згаданої установи. Залишається додати, що аудит замовив голова Острожецької сільської ради Тарас Гордійчук. З точки зору логіки, потрібно мати неабиякі підстави, а окрім того, сміливість, запрошувати державну ревізійну бригаду, аби вона «шпетила» роботу попередника та твою власну. Проте без незаангажованої оцінки того, що маєш, навряд чи вдасться «розпочати все з нуля».

З приводу ж таких, скажемо, не надто втішних результатів аудиту навіть для замовника ревізії, звернувся за коментарем до голови Острожецької сільської ради ОТГ Тараса Гордійчука. Отримав таку відповідь:

«Ревізія Управління Західного офісу Державної аудиторської служби у Рівненській області охопила період діяльності Острожецької сільської ради з 2014 по липень 2017 року.
Наголошу, що виявленні фінансові порушення, які призвели до втрат на суму 471 тисячу гривень, були допущенні за період роботи Острожецької сільської ради з 2014 по 2016 роки, а документи щодо цих порушень направлені до правоохоронних органів з метою притягнення до відповідальності причетних посадових осіб.
Щодо порушення, яке пов’язане із не укладенням договорів про пайову участь між Острожецькою сільською радою та агрофірмою «Камаз-Агро», то його було усунуто ще під час проведення ревізії Західного офісу Державної аудиторської служби у Рівненській області. І «Камаз-Агро» залишається надійним партнером та основним платником податків у громаді.
З 14 грудня 2017 року усі операції з бюджетними коштами в Острожецькій сільській раді були відновлені».

Тобто перевірено все, вирішено всі проблеми, об’єднана територіальна громада працює, так би мовити з чистого аркуша.

Олександр ЖОГЛО